KEŞFET

ELLA GRACE

16 Şubat 2018 — yazar Gözde Solak

main

KEŞFET

ELLA GRACE

16 Şubat 2018 — yazar Gözde Solak

Hayatın akışı her geçen gün biraz daha hızlanıyor. Bırakın yetişmeyi, kaçırdığımız şeylerin sayısı giderek artıyor. Çünkü hayat hızlandıkça yoruluyoruz ve beynimizin içinde dönüp duran yepyeni fikirlere, keşfedilmeyi bekleyen yerlere, ufkumuzu açacak bilgilere daha az vakit ayırır oluyoruz. İşin ilginç yanı ise aslında hiçbir şey yapmasak da bu hız bize işe yarar bir şeyler yaptığımızı düşündürtüyor. O hep hayalini kurduğumuz şeyleri yavaşça kenara itip önümüzdeki yolun hızla akışına kapılıyoruz.

Aslında o kafamızda planladığımız, kurduğumuz her fikri hayata geçirme, insanlara gösterme fırsatımız varken çoğumuz yapamıyoruz. Neyse ki yapabilen birileri var. Ella Grace, henüz yirmili yaşlarında olmasına rağmen sürdürülebilir yaşam, feminizm ve zihinsel sağlık konularına önem veren birçok insanı online bir platformda toplamış durumda.

Üstelik genç yaşına rağmen Ont Sofa Records ile anlaştı ve bu sayede onun güzel sesine birçok platformdan ulaşabiliyoruz. Sanatçı 2017 yılında tam 3 single çıkararak adeta hızlı bir giriş yaptı müziğe. Hepsi birbirinden güzel bu şarkıların ortak noktası ise Ella’nın sesindeki huzur verici tını.

İngiltere’de yaşayan Ella, şarkılarını yazmak için özel bir süreçten geçmediğini söylüyor. Zaten müzikle ilgili ciddi bir eğitim de almamış bu güne kadar. Müzik yapmanın onun için oldukça ilkel ve doğal bir süreç olduğunu söylüyor. Yani şarkıları; yemek yaparken, arkadaşlarıyla eğlenirken ya da bir yolculuk sırasında tamamen rastgele ortaya çıkıyor. O melodileri hissettiği an telefonunu ya da defterini açıyor ve kayıt altına alıyor.  Son single’ı “Here We Are Again” i ailesinin teknesinde tam 15 dakikada yazmış.

Ella Grace’in indie-folk türündeki müziğine olan tutkusu dışında dünyada olup bitenleri duyurmakla ilgili de bir uğraşı var. Dünya üzerindeki tüm adaletsizliklere karşı duruyor, eşitsizlikler bitsin ve dünya üzerindeki doğal yaşama ellerimizle yaptığımız katliam son bulsun istiyor. Tüm bu istekleri için de cesurca savaşıyor.

Bu isyan şarkılarına da yansıyor elbette. “Here We Are Again”  ve “She” şarkılarıyla kalbimize dokunmayı başarıyor. en önemlisi müziğini yaparken hayatı kaçırmıyor. Hayatın hızını umursamadan kendi yolunda ilerliyor. Umarım Ella Grace hepimize ilham olur. Keyifli dinlemeler…

Instagram: @ellagracedenton