KEŞFET

IN HOODIES

2 Ekim 2015 — yazar Turan Mustafa

main

KEŞFET

IN HOODIES

2 Ekim 2015 — yazar Turan Mustafa

Yine bir gurur tablosuyla karşı karşıyayız. Yine içimizden birisi oturmuş, çalışmış, emek vermiş, kendini göstermiş ve kalite insanlarla tanışmış. Şimdi ise kendisi bu emeğinin meyvelerini topluyor ve bize de bu meyvelerle gururlanmak kalıyor. Size In Hoodies’ten bahsetmek istiyorum. 

In Hoodies aslında çok eskiden beri müzik yapan bir arkadaşımız. Ama biz onu artık yeni sesiyle yeni şarkılarıyla tanıyacağız. In Hoodies bir süredir İngiltere’de bizim için güzel şarkılar hazırlamakla meşguldü ve artık sonuçlar yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu zaman dilimi içerisinde kendisi Rolling Stones, U2 gibi gruplarla çalışmış Chris Potter’la beraber yeni şarkılar için kafa patlatıyordu. Albüm için çalışan diğer iki isimse Grammy ödüllü Ian Cooper ve John Davis ki birazcık araştırma yaparsanız “ulan vay be!” diyeceğinizden eminim.

İsimlere takılmış detayları bırakıp da In Hoodies’in müziğinden bahsetmek istiyorum ben. In Hoodies’i kendisiyle tanıştığımdan beri dinliyorum. Albümden çıkan ilk single ‘She Got Cauht’ ile baş başayım uzun zamandır ve size benim için nasıl bir şarkı olduğunu şöyle anlatayım. Günlük rutinin içinde kaybolmuş ve her şeye koyacak bir yer ararken buluyorum kendimi bazen ve bir de bakıyorum ki duygularımı unutmuşum. İşte tam o sırada In Hoodies yardımıma koşuyor ve bir doz She Got Caught alıyorum, her şey yolunda. 

Şarkılar tam film soundtrackleri tadında ve dinlerken gözünüzün önüne sarılan çiftler falan geliyor. Dokunuşlar o kadar hafif ki evin içinde bembeyaz bulutlar dolaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Yani en azından ben öyle hissediyorum. Şüphesiz ki işin içinde Avrupa parmağı olduğu çok açık çünkü acemiliğe hiç yer bırakılmamış şarkılarda. Her şey tadında ve dozajında, hiçbir acele yok. In Hoodies dinlemeye ilk başladığınızda evet bu adam bana bu duyguyu hissettirecek diyosunuz ve sizi alıp o duyguyla güzelce bir yoğuruyor kendisi.

Ben In Hoodies’i çok beğendim, çok sevdim. pardondalmışım sayesinde ister istemez tonlarca şarkı, tonlarca ses dinliyorum her gün ve In Hoodies o şarkıların, seslerin arasından sıyrılıp bana bu satırları yazdırmayı başarabildi. Satırlarıma son verirken ben, In Hoodies’e teşekkür etmek istiyorum, bize bu şarkıları verdiği için. Size de diyorum ki hadi dinlemeyin de pişmanlıktan kendinizi duvarlara vurun sonra sağda solda rastladığınızda. In Hoodies listelerinizde yerini almaya geldi. Burdan buyrun.