KEŞFET

PAPOOZ

19 Aralık 2016 — yazar Gözde Solak

main

KEŞFET

PAPOOZ

19 Aralık 2016 — yazar Gözde Solak

Yılın son günlerindeyiz ve herkesin düşündüğü tek bir şey var; Bu sene her şey güzel olsun. Evet çok ütopik, evet her sene aynı dilek. Ama bu sene ülkemizde yaşayan çoğu insanın bunu çok içten dileğeceğine eminim. Ne de olsa ortak acıları paylaşıyoruz. Bu acılar hayatımızın her anını etkiliyor, değişiyoruz. Bazılarımız biraz daha kabuğuna çekiliyor. Müziğe sığınıyoruz, sığınmak zorundayız. Ruhumuza iyi gelen ve bir karşılık beklemeyen güzel müziklerle iyileşmek zorundayız.

Bugün size uzun zamandır dinleme listemde olan bir gruptan bahsedeceğim; Papooz. İlk dinlediğim şarkılarında yakaladığım hafif dans etme isteği ile beni etkileyen Fransız ikili. Şarkıları dinlerken vokali kadın zannedebilirsiniz ama değil. İnce ve etkileyici bu sese eşlik eden enstrümanlarla ortaya çok farklı bir tür çıktığını söyleyebiliriz. Şu ana kadar 2 albüm ve 1 EP çıkarmışlar ve 2014 yılından beri müzik yapıyorlar. Haklarında çok fazla bilgi edinemesem de önemli olan müziktir diyor ve size önereceğim şarkılara geçiyorum.

İlk önce benim de onları ilk dinlediğim şarkı olan “Ann Wants to Dance” aşağıda yerini alıyor. Bu şarkının klibi 2015 Mayıs ayında Soko tarafından çekilmiş. Tam salınarak dans etmelik şarkı. Daha sonra daha sakin ve etkileyici bir şarkı olan “Ulysses and The Sea” gelsin. Keyifli dinlemeler…