KEŞFET

SLOVE

29 Mart 2018 — yazar Turan Mustafa

main

KEŞFET

SLOVE

29 Mart 2018 — yazar Turan Mustafa

Fransızca öğrenmek istiyorum. Sular seller gibi Fransızca konuşabilmenin hayalini kuruyorum, akşam yatağa yatıp uyumak için kafamı yastığıma koyduğumda. Fransızca şarkıları anlayıp yaratılan duygulara eşlik edebilmek için Fransızca’yı anlayabilen bir insan olmak istiyorum. İçimde bir İngiliz etkilenmişliği her zaman vardı. Fransız hayranlığı bunun yanında küçük ancak tutarlı bir yer tutuyordu. Artık kabarmaya ve sesini daha çok çıkarmaya başladı ve bana hep Fransız işlerini takip ettirmeye başladı.

Dans müziğin peygamberleri

Slove, müzik tecrübeleriyle hatırı sayılır insanlardan oluşuyor. Pop ve dans müziğin niş peygamberleri olan bu insanlar artık kendi kitaplarını yazıyorlar ve okumanızı bile beklemiyorlar. Kendi Olimposlarında üzümlerini şaraba bandırıyorlar. Biraz sevap kazanabilmeniz için müziklerini dinlemek, dillerini anlamak ve deliler gibi onlarla dans etmeniz gerekiyor. Belki bir gün siz de o ağızları açık bırakıp kalp atışlarını hızlandıran dev salona davet edilebilirsiniz. Kulaklarınızı iyi açın ve bilgisayarınızın fişini sakın çekmeyin. Lütfen kaliteli kulaklıklarınızı kullanın çünkü bu öyle bir müzik.

Léo Hellden ve Julien Barthe’nin bir araya gelmesiyle  oluşan grup, geçmiş günleri pop stilini günümüze modern bir yorumla taşıyor. Birçok farklı projede isimlerinden çokça söz ettirmiş grup üyeleri Slove ile tecrübelerini eritip kulaklarımıza döküyor. İlk albümlerini 2011 yılında yayınlayan ekip, şimdilerde ise bizi yepyeni bir albüme hazırlıyor. Ben sizinle çok sevilen parçalarından birisi olan Flash’i paylaşıyorum ancak siz mümkünse bütün albümleri single’ları dinleyin çünkü hepsi birbirinden güzel. Size müzikal olarak farklı bir deneyim, his olarak ise fazlasıyla yüksek bir enerji yansıtacak.