KEŞFET

WOLF LARSEN

11 Aralık 2015 — yazar Gözde Solak

main

KEŞFET

WOLF LARSEN

11 Aralık 2015 — yazar Gözde Solak

Hayatlarımız ne kadar mükemmel ya da ne kadar sıradan olursa olsun yoruluyoruz. Bazen mükemmelliğinden bazen sıradanlığından. Hatta bazen bizi yoracak bir şeylerin olmaması bile yorabilir bizi. Bu hep böyledir, bu yorgunluk her insanın hayatının bazı dönemlerinde gelir ve gitmesini beklerken bir yerlere sığınmak gerekir. Sakince geçmesini beklemek için sığınılacak en güzel şey müziktir. Tabi ki bu benim fikrim benim yöntemim.

Bugün size anlatacağım güzel kadın ;Wolf Larsen. Yaptığı müzik ise bizim sığınmamız için yapılmış gibi. Rahatlatıcı, düşündürücü ama kesinlikle huzur verici. Daha detaylı tanımlayacak olursam; hani her şeyden sıkılıp herkesten uzak yalnız kalmak istediğiniz anlarda yada işten veya okuldan size yoran bir telaştan çıkıp, yolda yürürken kulaklıklarınızla dinleyip şehrin kalabalığının dışındaymışsınız gibi hissettirebilecek müzikler bunlar. Evet tam olarak böyle.

Peki kimdir bu Wolf Larsen? Kendisi Amerika’nın güneybatısında yaşayan bir besteci ve aynı zamanda yazar. Evet, yazar olması beni de şaşırttı. Hatta bir diğer ilginç bilgiyse, yazarlık kariyerinde 2008 dönemi Barack Obama kampanyasında yer almış olması. Şu sıralar da yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Detaylı bilgiye ulaşamasam da çok yakında çıkacağına şüphem yok.

Onunla ilgili edindiğim bir diğer haber ise beni hayal kırıklığına uğrattı ve üzdü açıkçası. Maalesef Lorf Larsen ciddi bir hastalığı nedeniyle canlı showlara ve turnelere çıkamıyormuş. Güzel haber ise ikinci albümü için çalıştığı. Albüm demişken Larsen’ın anladığınız üzere tek bir albümü var ve adı da ‘’ Quiet at the Kitchen Door’’.

Gelgelelim şarkılara. Benim bu güzel kadınla tanışmam ‘‘If I Be Wrong’’ şarkısıyla oldu. Bu şarkının en bayıldığım yeri ise şarkı başladıktan yaklaşık bir dakika sonra başlayan muhteşem müzik şöleni. Gerçekten ünlü bir müzik eserini dinliyormuşum gibi güzel ve ihtişamlı hissettiriyor. Sizi de bu hislerden mahrum bırakmak istemem tabi ki. Bu yüzden aşağı bırakıyorum. Bonus olarak da ‘’Kitchen Door’’ şarkısını aşağıya atıp kaçıyorum.